FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 
 
 Jak rozebrać Ikarus 260 i Jelcza 043 KAP/ATLAS Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
koland
User



Dołączył: 30 Paź 2011
Posty: 479
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 41 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:51, 15 Gru 2015 Powrót do góry

Witam

Pewnie wielu już rozbierało jelcza 043 i ikarusa 260 w skali 1:72. Też chciałbym podmalować wnętrze, wrzucić tablice kierunkowe.
Nie chcę uszkodzić modeli stąd moje pytanie jak można bez uszkodzenia zderzaków rozebrać owe modeliki? Może macie doświadczenia jak to zrobić bezboleśnie?


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Śro 16:34, 16 Gru 2015 Powrót do góry

Cześć,
Aby rozebrać modele trzeba ściągnąć co najmniej jeden zderzak. No, w moim.przypadku skończyło się lekkim pęknięciem. Jak to zrobić? Chyba najlepiej podważyć i wyjąć. Wink
Abrimaal
User



Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 701
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Atro City Veschova

PostWysłany: Pon 18:05, 29 Lut 2016 Powrót do góry

Ja mam ten sam problem z modelem Lada Niva od de Agostini. Nie widzę ani jednej śruby, pewnie są pod którymś z delikatnych elementów podwozia.

Image


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
miki rempejcz.
User



Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 647
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Pomiechówek

PostWysłany: Pon 18:07, 29 Lut 2016 Powrót do góry

Zdejmij osłonę miski olejowej i wyjmij tylną tablicę. Osłona oczywiście się ułamie. Możesz też spróbować podważyć całe Przednie zawieszenie, trzyma się na trzech bolcach.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez miki rempejcz. dnia Pon 18:16, 29 Lut 2016, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Abrimaal
User



Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 701
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Atro City Veschova

PostWysłany: Czw 3:45, 03 Mar 2016 Powrót do góry

Image

Jeden z pinów się ułamał, to nie szkodzi, ale śruba kręci się w kółko i ani drgnie. Wyjąłem już przedni zderzak. Potrzebuję dostać się do tylnego zawieszenia i wygląda na to, że muszę rozebrać całość albo odstawić na półkę ze schrottem.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Biały Pug
User



Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 140
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon 12:48, 02 Lip 2018 Powrót do góry

Zbieracz_Wszystkiego napisał:
Cześć,
Aby rozebrać modele trzeba ściągnąć co najmniej jeden zderzak

Nie zgodzę się. I lepiej nie próbować tego robić - niemal na pewno skończy się to pęknięciem, a w najlepszym przypadku poważnym oszpeceniem zderzaka.
Aby dostać się do środka, podwozie należy delikatnie wygiąć w łuk, dzięki czemu samo wysunie się z przedniego zderzaka. Ja zrobiłem to chwytając modelik za koła przedniej osi i odciągając je (podwozie) w kierunku tyłu modelu. Pozostanie jeszcze uwolnić podwozie z tylnego zaczepu, które najpewniej będzie z nim sklejone. I tu trzeba użyć tylko siły. Mając je już za co chwycić, podwozie mocno ciągniemy w przeciwną stronę, czyli w kierunku przodu autobusu. Klej trzyma dosyć mocno, ale w pewnym momencie puści. W efekcie uzyskamy też dojście i możliwość bezpiecznego demontażu zderzaków, które wystarczy teraz wypchnąć palcem. Rozebrałem w ten sposób trzy Ikarusy 260 i w każdym przypadku obyło się bez najmniejszych szkód.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Kuba!
User



Dołączył: 18 Gru 2014
Posty: 96
Przeczytał: 24 tematy

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pon 19:54, 02 Lip 2018 Powrót do góry

Biały Pug napisał:
Zbieracz_Wszystkiego napisał:
Cześć,
Aby rozebrać modele trzeba ściągnąć co najmniej jeden zderzak

Nie zgodzę się. I lepiej nie próbować tego robić - niemal na pewno skończy się to pęknięciem, a w najlepszym przypadku poważnym oszpeceniem zderzaka.


Ja rozbierałem 5 Ikarusów pod przeróbkę i tylko i wyłącznie sposobem na wysunięcie zderzaka i jakoś nic nie pękło. Oczywiście należy to robić delikatnie, a nie na chama. Ja podważałem pincetą delikatnie zaczynając od środka, a kończąc na krańcach.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Biały Pug
User



Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 140
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Wto 11:34, 03 Lip 2018 Powrót do góry

Najwidoczniej trafiłeś na egzemplarze, w których do przyklejenia zderzaków użyto niewielkiej ilości kleju. U mnie było na odwrót i gdy zorientowałem się, że "po dobroci" zderzak nie wyjdzie, nie ryzykowałem jego uszkodzenia i podszedłem do tematu w inny, a przy okazji bezpieczniejszy sposób.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 
 
Regulamin