FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 
 
 Trabant 601 de Luxe 1/6 Hachette Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Poldi
User



Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 1586
Przeczytał: 94 tematy

Pomógł: 47 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 11:39, 03 Maj 2024 Powrót do góry

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Poldi dnia Pią 11:40, 03 Maj 2024, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
msnrc
User



Dołączył: 01 Gru 2016
Posty: 1138
Przeczytał: 156 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław/Hamburg

PostWysłany: Pią 19:11, 03 Maj 2024 Powrót do góry

Ooooo, to mi się podoba!

Panowie, jak wygląda łatwość montażu tych modeli w skali 1:6 lub 1:8 dla średnioogarniętego w takie tematy człowieka?


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Jacek_C5
User



Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 387
Przeczytał: 71 tematów

Pomógł: 26 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Rumia/ Gdynia

PostWysłany: Pią 20:55, 03 Maj 2024 Powrót do góry

Spokojnie sobie poradzisz robiąc te modele w standardzie zaproponowanym przez wydawcę.
Są to zestawy dużo łatwiejsze od np. typowych modeli do sklejania. Natomiast w tych modelach, także sa elementy do poprawy, typu poszpachlowanie łączeń cześci elementow, podmalowanie , a nawet ich przemalowanie, zgodnie z rzeczywistościa, czy inne drobne waloryzacje, natomiast nie jest to wymagane, aby taki model złożyć. Moim zdaniem kupujac zestaw za takie pieniadze, warto coś od siebie wlożyć, oczywiscie jak umiejetnosci na to pozwola, ale z czasem nabierzesz ich, jestem tego pewny.
Jakość tych modeli tez jest różna, ja zbierając w miare swieżą serię Citroena 2cv AZLP w 1/8 juz wiem, że wymaga on bardzo dużej ilosci poprawek, nawet korekty malowania elementów karoserii, w zwiazku z tym będę go maksymalnie poprawiał i uzupelnial, lacznie ze zmianą koloru.
Tak naprawdę jezeli jestesmy przy zestawach typowo modelarskich od Dea czy Hachette, to na te miano zasluguje tylko kolekcja " Zbuduj Dom Muminków"- tutaj mamy malowanie, szlifowanie, sklejanie, czy nawet elementy fototrawione już jako warunek konieczny, bo taka jest konwencja tej kolekcji - i to jest zabawa zdecydowanie blizej modelarstwa.
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Jacek_C5 dnia Pią 20:57, 03 Maj 2024, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 
 
Regulamin