FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 
 
 Modele Sławka w skali 1/43 Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Sławek84
User



Dołączył: 26 Lis 2017
Posty: 351
Przeczytał: 15 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto 20:24, 27 Lut 2018 Powrót do góry

Witam Wszystkich Smile Zamierzam zaprezentować tutaj swoją kolekcję modeli , którą właśnie odbudowuję. Nie ma ona ustalonego ścisłego profilu. Znajdą się w niej modele samochodów w skali 1/43 , których przedstawiciele w oryginalnej postaci 1:1 po prostu mnie fascynują, mają ciekawą historię , bądź sam miałem w swoim życiu z nimi styczność. Najbardziej pożądane przeze mnie marki to Citroen i Mercedes. Citroen ze względu na dziwaczność i ciekawe rozwiązania techniczne, a Mercedes - elegancja.

Na pierwszy ogień dwa Citroeny. Modele GS ( NOREV ) i SM ( ATLAS )
Image


GS w oryginalnej postaci należał kiedyś do mojego sąsiada, z którym to wiążą się różne historie z mojego dzieciństwa, stąd się tutaj znalazł:

Citroen GS - NOREV

Image

Image

SM natomiast trafił tutaj głównie z powodu dziwacznej stylizacji, a także licznych ciekawych rozwiązań technicznych, nie powielanych przez inne marki samochodowe , a nawet samego Citroena. Na oba bardzo długo polowałem.

Citroen SM - ATLAS

Image

Image

Image


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Sławek84 dnia Pon 20:22, 18 Lis 2019, w całości zmieniany 16 razy
Zobacz profil autora
Cox.P
Moderator



Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 656
Przeczytał: 77 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro 3:58, 28 Lut 2018 Powrót do góry

Zaczynasz ciekawie. Czekam na więcej.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Sławek84
User



Dołączył: 26 Lis 2017
Posty: 351
Przeczytał: 15 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Śro 19:14, 28 Lut 2018 Powrót do góry

Tym razem pora na dwa roadstery. BMW Z8 ( prawdopodobnie edycja dielerska ) i 507 ( Minichamps ).
Pomyśleć, że tak eleganckie i piękne auto jak BMW 507 przynosiło firmie same straty. Stworzone na rynek amerykański ,przegrało tam walkę o klienta z tubylcem- Chevroletem Corvette, a nawet z Mercedesem 300SL Roadster ( W198 II ). Zakochałem się w tym samochodzie tak samo jak w jego wcieleniu z początku XXI wieku- BMW Z8. Ten model już dziś ze względu na stylizacje staje się klasykiem. Miniatury obu BMW musiały pojawić się w mojej kolekcji:

Image

BMW Z8 - PMA Minichamps

Image

Image

BMW 507 i 507 Hardtop - PMA Minichamps

Image

Image

Image


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Sławek84 dnia Pon 20:24, 18 Lis 2019, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
smigi
User



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2572
Przeczytał: 38 tematów

Pomógł: 36 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro 20:26, 28 Lut 2018 Powrót do góry

Beemki są świetne, jestem wielkim fanem Z8 - jedno z najpiękniejszych aut w historii Smile

Temat Citroenów też się ciekawie zapowiada - w mojej rodzinie przez wiele lat był obecny CX i mam sentyment do modeli tej marki Smile


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
OpelFAN
User



Dołączył: 12 Paź 2016
Posty: 1286
Przeczytał: 26 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bytom

PostWysłany: Śro 21:37, 28 Lut 2018 Powrót do góry

Widzę Darku że też masz słabość do Z8 Wink Mnie też ten samochód się bardzo podoba, zakochałem się w nim od pierwszego wejrzenia Smile

Sławku, temat zapowiada się bardzo ciekawie, liczę na wiele wspaniałych miniatur Wink Oczywiście kibicuje Wink


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Sławek84
User



Dołączył: 26 Lis 2017
Posty: 351
Przeczytał: 15 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Czw 19:51, 01 Mar 2018 Powrót do góry

Cox.P , smigi i OpelFAN , dziękuję Wam za te budujące słowa. Będę się starał jak tylko potrafię. Jeśli chodzi o BMW Z8 , mam takie samo zdanie. BMW trafiło w dziesiątkę tym modelem. Kiedyś się nie udało z 507, Z8 mimo ceny około 600tyś złotych w 2000 roku podbiło serca. Potrzeba było 44-lat ( w przypadku BMW, VW z Beetlem był szybszy ) ,żeby przyszła moda na to co kiedyś się nie podobało.


Dzisiaj , póki dysponuję jeszcze czasem zaprezentuję kolejną, a jakże -parkę Very Happy . Podobno jednego nie wypada nie mieć w kolekcji, a drugiego według mnie , szkoda nie mieć. Wyglądają jak dwie wersje jednego modelu , ale w gruncie rzeczy to protoplasta i następca. Mercedesy 300SL "Gullwing" (W198) i 300SL Roadster (W198 II ). "Mercedes Collection" i "Maxichamps". Jeden stworzony do podboju torów wyścigowych, drugi do podboju Ameryki i swojego konkurenta z ojczystego kraju -BMW 507.

Mercedes-Benz 300SL "Gullwing" - IXO
Mercedes-Benz 300SL Roadster - Maxichamps

Image

Image

Image

Image

Image

Image



W rzeczywistości na małe samochody nie zwracam w ogóle uwagi. Jeżeli chodzi o ich miniatury, mam do nich jakiś "pociąg". Jednym z takich mini autek w skali 1/43 jakie posiadam jest Fiat 500L ( Starline). Jest to wersja z 1968 roku , którą charakteryzowały "galeryjki" na zderzakach. Odsuwany dach , w przeciwieństwie do pierwowzoru, czyli Fiata 500 Nuova rozsuwał się tylko do wysokości tylnej szyby.

Fiat 500L - Starline

Image

Image

Image

Przyszła kolej na "Garbusa" w stroju wieczorowym, czyli Karmann-Ghia. Zakupiłem go jako "SET" w komplecie z Porsche 911 Turbo ( 997.2 ). Wypuściła go firma Minichamps i według mnie został starannie zrobiony. Karmann oprócz Garbusa będzie jedynym Volkswagenem w mojej kolekcji- na więcej nie choruje.

Image

VW Karmann-Ghia - PMA Minichamps

Image

Image

Image

Image

Image


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Sławek84 dnia Wto 6:07, 19 Lis 2019, w całości zmieniany 15 razy
Zobacz profil autora
Sławek84
User



Dołączył: 26 Lis 2017
Posty: 351
Przeczytał: 15 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob 22:13, 03 Mar 2018 Powrót do góry

BMW M1 ( Maxichamps ) , jako seryjne auto miał powstać po to , aby jego wyścigowy odpowiednik zdobył homologację. Niestety problemy z jakością produkcji tak wydłużyły ten proces, że BMW na osłodę pozostał tylko markowy puchar BMW M1. Model mocno uproszczony np. w porównaniu do Mercedesa 300SL Roadster z tej samej firmy, ale już się do niego przyzwyczaiłem.

Image

BMW M1 - Maxichamps

Image

Image

Image

Image


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Sławek84 dnia Pon 20:33, 18 Lis 2019, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
OpelFAN
User



Dołączył: 12 Paź 2016
Posty: 1286
Przeczytał: 26 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bytom

PostWysłany: Sob 22:37, 03 Mar 2018 Powrót do góry

M1 - to jest to, uwielbiam ten samochód, obok Z8 jeden z moich ulubionych modeli tej marki Wink Zawsze mi się podobały te dwa znaczki z tyłu Wink


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
electromara
User



Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 397
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob 22:54, 03 Mar 2018 Powrót do góry

Wszystkie Twoje beemki są świetne Ok!


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Sławek84
User



Dołączył: 26 Lis 2017
Posty: 351
Przeczytał: 15 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Nie 13:32, 04 Mar 2018 Powrót do góry

OpelFAN - tak, to prawda, chociaż M1 nie jest trudno rozpoznawalnym modelem
BMW , to te dwa znaczki na pokrywie silnika jeszcze to ułatwiają Very Happy
electromara - po prostu dzięki Very Happy


Brak ramek w słupku B jest jednym ze znaków rozpoznawczych Mercedesów coupe. Póki co posiadam dwa Mercedesy w takiej wersji nadwoziowej , ale tylko
w W111 280SE 3.5 Coupe ( SPARK ) ta piękna cecha została pokazana. Drugie coupe to "Ślicznotka" C126 500SEC.

Image

Image

Image

Mercedes-Benz 500 SEC (C126) - IXO

Image

Image

Image

Image

Image


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Sławek84 dnia Pon 7:47, 30 Gru 2019, w całości zmieniany 4 razy
Zobacz profil autora
smigi
User



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2572
Przeczytał: 38 tematów

Pomógł: 36 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie 14:03, 04 Mar 2018 Powrót do góry

Taki sam motyw bmw zastosowało w modelu 850,swietnie to wygląda Smile
Jeśli nie masz nic przeciwko modyfikacjom modelu, to można w tym merolku usunąć boczne szyby;) efekt byłby na pewno rewelacyjny


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
hubert1111
User



Dołączył: 16 Lis 2017
Posty: 131
Przeczytał: 38 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zambrów

PostWysłany: Nie 16:04, 04 Mar 2018 Powrót do góry

Wracając do Karmana świetny model Smile sam go planuje jak wiesz, obserwuje ten temat od początku i będę obserwować dalej, BMW Z8 i M1 jedne z najfajniejszych BMW wszech czasów według mnie, to samo 507, a Gullwing także


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez hubert1111 dnia Nie 16:05, 04 Mar 2018, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Sławek84
User



Dołączył: 26 Lis 2017
Posty: 351
Przeczytał: 15 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Nie 17:50, 04 Mar 2018 Powrót do góry

smigi- Nie mam nic przeciw przeróbkom modeli , ale nie mam zbytnio do tego ręki Very Happy

hubert1111 - Znamy się nie od dziś Very Happy , to Ty namówiłeś mnie na "SET" z Karmannem. Mam nadzieję ,że też na niego trafisz i że w końcu kupisz "Gullwinga", a także SM-a Very Happy Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Sławek84
User



Dołączył: 26 Lis 2017
Posty: 351
Przeczytał: 15 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Czw 19:51, 08 Mar 2018 Powrót do góry

Witam! Dzisiaj pokażę Wam dwa Porsche z Minichamps. Jeden z nich to wielki założyciel rodu RS , a także "kaczych kuperków"- Porsche 911 Carrera 2.7 RS. Jest to prezent od mojej Żony upamiętniający Nasz Ślub. Drugi Minichamps , który zakupiłem jako "SET" z pokazywanym wcześniej VW Karmann-Ghia ,to Porsche 911 Turbo (997.2), wersja po faceliftingu z 2010 roku.

Porsche 911 Turbo (997.1) - PMA Minichamps

Image

Image

Image

Image

Image


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Sławek84 dnia Wto 6:02, 19 Lis 2019, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
ptica
User



Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 994
Przeczytał: 12 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Czw 19:57, 08 Mar 2018 Powrót do góry

Taka pokoleniowa prezentacja.
Wiem że klasyk to klasyk ale ja jednak postawię na Porsche 911 Turbo Wink


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 
 
Regulamin