FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 
 
 Seria miniatur z lat 70 Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
jorgos




Dołączył: 13 Sty 2023
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 14:26, 13 Sty 2023 Powrót do góry

Czesc jestem nowym czlonkiem na tym forum.Zbieram rozne modele samochodzikow, glownie zagranicznych firm z lat 1960 do dzisiaj, z drugiej reki, niektore z nich sa jak nowe ale wiekszosc jest roznie sfatygowana zebem czasu. Mam ich juz wiecej niz troche. I przypomnialem sobie jak bylem maly, ze mialem nastepujace;Land rover kolor blekitny, Ford thunderbird (nie pamietam)chyba combi, jaguar Type E czerwony i MG cabriolet tez czerwony.Wszystkie one kosztowaly po okolo 6 zl??? Wszystkie one wyszly troche wczesniej niz polski fiat 125p.I jeszcze pamietam troche wiekszy model, skala !:43. to byl chyba ford gt,taki sportowy, kolor niebieski, na bank pamietam ze kupile go w 1972 roku, cena okolo 10zl??? i wtym samym czasie pojawily sie w sklepach w Polsce prawdziwe matchboxy za 60 zl. To byl wtedy kosmos!.Jak by ktos cos wiedzial o tych wyzej wymienionych polskich modelikach, bylbym wdzieczny


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
jat02
User



Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 3522
Przeczytał: 34 tematy

Pomógł: 67 razy
Ostrzeżeń: 1/5

PostWysłany: Sob 10:29, 14 Sty 2023 Powrót do góry

Czemu nie używasz polskich liter ?


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
jorgos




Dołączył: 13 Sty 2023
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 12:24, 14 Sty 2023 Powrót do góry

Nie wiem o co pytasz?Pisze po polsku,przeczytales przeciez.Mieszkam za granica,modele tam wlasne kupuje.Jedno wyjasnienie. W jednym z opisywanych przeze mnie modeli chyba zakradl sie blad. Mianowicie ten czerwony kabriolet to raczej byl Triumph Spitfire, a nie MG.ponawiam prosbe. Jesli ktokolwiek cos wie na temat tych wyminionych modeli , prosze o kontakt.Z tego co udalo mi sie ustalic to produkowala to Spoldzielnia Pracy ESTETYKA, ale nie jestem pewien


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Piotrek_EPKK
User



Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 6156
Przeczytał: 111 tematów

Pomógł: 281 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob 13:12, 14 Sty 2023 Powrót do góry

Modele o jakich wspominasz to odpowiednio:

-tzw. "Samochód Kombi" produkowany przez RUCH
-Jaguar E i MG to kopie Matchboxów Estetyki z serii "Sport" (małe pudełeczka)

Samochodu Spitfire w PL nie było takiej kopii.

Skala 1/43 - tak to na pewno Estetyka, ale nie żaden Ford GT takiego czegoś nie było. Musiał to być BRE Samurai, Ferrari P4, Ferrari Dino Berlinetta lub Lamborghini Miura.

I jeszcze słówko, Tomek bardzo słusznie Tobie napisał - bez polskich znaków bardzo źle się czyta posty.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
JarekS
Moderator



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 5547
Przeczytał: 107 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Cieszyn

PostWysłany: Sob 14:10, 14 Sty 2023 Powrót do góry

W kwestii technicznej...
Jeśli Kolega mieszka za granicą, jak sam napisał, to najprawdopodobniej nie ma polskiego systemu operacyjnego na komputerze, a to siłą rzeczy, mocno komplikuje używanie polskich znaków. Nie ma obowiązku używania polskich liter przy pisaniu postów. Dla kogo czytanie jest przez to utrudnione, może po prostu takich postów nie czytać.
Z mojej strony, proszę jargos'a o pisanie postów poprawnych stylistycznie, w szczególności o używanie odstępów po kropce, przecinku czy pytajniku, bo to rzeczywiście utrudnia czytanie.
I proszę nie drążyć tego dalej, tylko skupić się na temacie i sensie wątku.
Pozdr.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez JarekS dnia Sob 14:11, 14 Sty 2023, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
JarekS
Moderator



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 5547
Przeczytał: 107 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Cieszyn

PostWysłany: Sob 21:22, 14 Sty 2023 Powrót do góry

Na prośbę Wiesia, wrzucam te 2 zdjęcia:

Image

Image


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Arek
User



Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 497
Przeczytał: 64 tematy

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie 1:57, 15 Sty 2023 Powrót do góry

To jeśli ten wątek ma dalej trwać/być kontynuowany, to jeszcze proponuję go przenieść do właściwego działu: "Seria Miniatur - kopie Matchboxa i inne", bo tu niespecjalnie pasuje.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 
 
Regulamin